Radí skills kouč: Jak oklamat soupeře tělem

Skills kouč Českého hokeje Martin Pouska se v dalším díle seriálu o nácviku hokejových dovedností zaměřil na klamání tělem, manipulaci s noži a špičkami bruslí. Jako vždy jsou na konec videa vloženy praktické ukázky použití dovedností v praxi z NHL.

Martin Pouska na úvod dalšího videa ze série Radí skills kouč ukazuje, jak nacvičit klamání tělem v pozici obránce, který chce vyvézt puk z vlastního pásma. "Důležité je na úvod otočit hlavu, abychom zkontrolovali, kde se pohybují spoluhráči a protihráči. Naznačení pohybu před vyvezením kotouče musí být dostatečně výrazné, abychom oklamali soupeře," říká skills coach Českého hokeje s tím, že trénink této dovednosti by měl zamezit bezmyšlenkovitému vyhazování kotoučů obránci z pásma.

V další části videa se pak mladí útočníci mohou inspirovat, jak ideálně oklamat obránce, kterého si vezete tzv. na zádech. "Útočník by měl vždy špičkami bruslí naznačit pohyb na jednu stranu a poté vybruslit s pukem opačným směrem," dodává Pouska.

Na konci videa pak mohou mladí hráči vidět názorné ukázky, jak tyto dovednosti v NHL využívají např. Brad Marchand z Bostonu Bruins, Sidney Crosby z Pittsburghu Penguins a další vynikající hráči.

Všechny díly seriálu naleznete na speciální podstránce Radí skills coach.

Úřední zprávy z kraje

Dokumenty

Tabulky

Krajská liga mužů Karlovarského a Plzeňského kraje
# Tým Z Skóre Body
1 HC Rebel Město Nejdek HC Rebel Město Nejdek 1 8:1 3
2 HK Rokycany, o.s. 1 9:4 3
3 HC Klatovy 1 3:2 3
4 HC Baník Sokolov HC Baník Sokolov 1 2:3 0
5 TJ Apollo Kaznějov 1 4:9 0
6 HC Tachov HC Tachov 1 1:8 0
7 HC Meteor Třemošná HC Meteor Třemošná 0 0:0 0
8 HC Stadion Cheb HC Stadion Cheb 0 0:0 0
9 HC Mariánské Lázně HC Mariánské Lázně 0 0:0 0
10 HC Domažlice HC Domažlice 0 0:0 0