Radí skills kouč: Změna úhlu střely II

Radí skills kouč: Změna úhlu střely II

Průvodcem třetího dílu seriálu Radí skills kouč je podruhé za sebou Michal Broš, který navazuje na předchozí část a přidává další informace o tom, jak se změnou úhlu střely dají překonat bránicí hráči a brankáři. 

Někdejší reprezentační útočník, který se aktuálně zaměřuje na trénink dovedností, přidává v tomto díle seriálu další dvě varianty pro změnu úhlu střely.

"Jedna z variant se používá při vstupu hráče do útočného pásma s kotoučem na bekhendové straně čepele. Útočník celou dobu hrozí a naznačuje střelu nebo přihrávku, na poslední chvíli si ale přehodí puk do forhendu a rychle střílí," vysvětluje skills kouč Českého hokeje s tím, že důležité je ve správný moment přenést váhu z jedné nohy na druhou.

V druhé polovině videa pak Broš převede ještě jednu variantu s podhozením puku pod soupeřovou holí. "Ve chvíli, kdy rychle a překvapivě změníte úhel střely, přinutíte i brankáře k pohybu. V tu chvíli je zranitelný a padá nejvíc gólů," dodává trenér dovedností.

Nechte se inspirovat a až se zase dostanete na led, zkuste cvičení, které vám bývalý reprezentant doporučuje. Na konci videa se také můžete podívat, jak změnu úhlu střely využívá např. Connor McDavid.

Všechny díly seriálu naleznete na speciální podstránce Radí skills coach.